fot. hp.com

HP EliteBook Folio 1040 G1

W kategorii ultrabook stale pojawiają się nowe produkty. Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach i tworzeniu jeszcze bardziej wydajnych urządzeń, które mają zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku HP EliteBook Follio 1040 G1.

Solidna konstrukcja

HP EliteBook Folio 1040 jest doskonałym przykładem komputera z bardzo wysokiej półki, w którym doskonale połączono wydajność, jakość wykonania i długi czas pracy na baterii

fot. hp.com

Biorąc sprzęt ten w dłoń nie sposób nie odczuć najwyższej, jakości materiałów użytych do jego produkcji oraz swoistego luksusu. Obudowa wykonana jest ze stopu magnezu. Dzięki temu jest niesamowicie przyjemna w dotyku oraz bardzo solidna. Sam wygląd laptopa jest bardzo elegancki a konstrukcja utrzymana jest w ciemno szarej kolorystyce.

Komputer odporny jest na wstrząsy, upadki, wibracje czy pracę w warunkach dużego zapylenia. Jest to, więc obecnie jeden z najlepiej wykonanych i wyglądających laptopów dostępnych na rynku.

Olbrzymia moc ukryta w małym sprzęcie

Za moc obliczeniową sprzętu odpowiada procesor Intel Core i7 4600U czyli sprawdzona i bardzo wydajna jednostka centralna, radząca sobie z wymagającymi programami. Wspierana jest ona przez 8 GB pamięci RAM oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4400.

Komputer we wszelkiego rodzaju testach wydajności wypada bardzo dobrze i jest zdecydowanie warty zainteresowania. Dodatkowo bateria pozwala na normalną pracę przez około 6 godzin.

Podsumowanie

Podsumowują HP EliteBook Folio 1040 jest doskonałym przykładem komputera z bardzo wysokiej półki, w którym doskonale połączono wydajność, jakość wykonania i długi czas pracy na baterii. Dodatkowo nie zapomniano o mobilności. Jest to, więc zdecydowanie warty zainteresowania sprzęt, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.