Jeśli pracujesz w branży kreatywnej to z pewnością wiesz jak wymagająca jest to praca

HP ZBook Studio Create: 15-calowa stacja robocza z i9 i RTX

HP ZBook Studio Create to 15-calowa stacja robocza z procesorem Intel i9 i kartą graficzną NVIDIA RTX. W zapowiedziach często mówi się, że są to urządzenia, które swoją wydajnością wyprzedzają światowej klasy MacBooki. Te mobilne stacje robocze zostały opracowane z myślą o branży kreatywnej. Posiadają specjalistyczne matryce, dlatego najlepiej sprawdzą się w przypadku profesjonalistów zajmujących się projektowaniem wspomaganym komputerowo.

HP ZBook studio create – nowość na rynku dla osób z branży kreatywnej

Jeśli pracujesz w branży kreatywnej to z pewnością wiesz jak wymagająca jest to pracaJeśli pracujesz w branży kreatywnej to z pewnością wiesz jak wymagająca jest to praca. Niedopatrzenie szczegółów czy błędne odwzorowanie kolorów np. do druku nierzadko stanowi przeszkodę przy finalnych działaniach w projekcie.

HP ZBook Studio Create to urządzenie, które pozwoli uniknąć tego rodzaju problemów dając w ręce projektanta 15,6-calową matrycę IPS w rozdzielczości UHD (4K) z obsługą HDR z jasnością 400 nitów. Jeśli ta nie spełnia naszych wymagań to możemy zdecydować się na ulepszoną wersję certyfikowaną przez Pantone – OLED HDR o jasności 500 nitów. Wąskie, czarne ramki wokół ekranów z pokryciem najpopularniejszych palet barw (DCI-P3, sRGB, Adobe RGB) są gwarancją udanego dnia pracy.

Sam ekran nie wykona za nas zadań. Komponenty stacji roboczej HP ZBook Studio Create 15 stoją na naprawdę zaawansowanym szczeblu (więcej tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4762,laptopy-hp-zbook-zbook-studio-create.html). Ich lista prezentuje się mniej więcej w następujący sposób:

  • procesor: Intel Core i9 / Xeon,
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER,
  • dysk twardy: do 4 TB SSD PCIe M.2,
  • porty: 2x USB-A, 1x HDMi, 1x czytnik kart, złącze słuchawkowo-mikrofonowe, 2x Thunderbolt.

Stacje robocze HP ZBook są poddawane wielokrotnym testom, tak aby spełniały normy zdefiniowane przez MIL-STD 810G. Obudowa wykończona jest z aluminium, co dodaje estetyki i trwalszego wykończenia. Całość waży 2 kg i ma nieco ponad 1,8 cm grubości. Premiery doczekamy się jeszcze w roku 2020.

Kawa zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com