Wielu za zaletę uzna też dotykowy ekran Lenovo ThinkPad T15g Gen 1, bo dzięki niemu można łatwiej obsługiwać dany laptop, czyli szybciej włączać programy i je wyłączać

Jak wyczyścić system operacyjny?

Każdego dnia wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, w jaki sposób skutecznie wyczyścić system operacyjny, aby umożliwić szybkie działanie urządzenia, a także zmaksymalizować wydajność. Wbrew pozorom nie są to skomplikowane czynności, a niektóre z nich przedstawimy w tym artykule. Dlaczego czyszczenie systemu bez formatowania jest rozsądne? W jaki sposób wyczyścić system operacyjny? Odpowiedzi na te nurtujące pytania znaleźć można w poniższym wpisie, do którego lektury zapraszamy.

Dlaczego czyszczenie systemu bez formatu jest rozsądne?

Wielu za zaletę uzna też dotykowy ekran Lenovo ThinkPad T15g Gen 1, bo dzięki niemu można łatwiej obsługiwać dany laptop, czyli szybciej włączać programy i je wyłączaćWedług wielu użytkowników najłatwiejszy sposób  na czyszczenie systemu to po prostu formatowanie. Niestety nie zawsze jest to rozsądne, ze względu na to, że w praktyce pozbawiamy się wszystkich danych, również sterowników i samego systemu. Posiadając nawet najbardziej wydajną jednostkę, jak chociażby Lenovo ThinkPad T15g Gen 1, będziemy zmuszeni do wybrania się do serwisu w celu instalacji systemu, przez co narażeni jesteśmy na dodatkowe opłaty. Dlatego też zdecydowanie rozsądniejsze jest czyszczenie systemu bez jego reinstalacji. W konsekwencji zaoszczędzimy pieniądze i czas, a otrzymamy bardzo podobne rezultaty.

W jaki sposób wyczyścić system operacyjny?

Cały proces powinniśmy rozpocząć od usuwania zbędnych aplikacji. Jeśli jesteśmy posiadaczami Windowsa 10, odinstalowanie oprogramowania jest bardzo łatwe. Warto w tym celu skorzystać z wbudowanego narzędzia. Przejdźmy więc do „Ustawień”, a następnie wybierzmy „System” i „Aplikacje i funkcje”. Jeśli chcemy pozbyć się programu, wystarczy go zaznaczyć i nacisnąć „Odinstaluj”. Ciekawym rozwiązaniem jest także czyszczenie dysku C. Wystarczy uruchomić „Eksplorator plików” i „Ten komputer”. Klikając prawym przyciskiem na ikonę dysku C, powinna rozwinąć się lista. Znajdźmy opcję „oczyszczanie dysku” i cieszmy się ze skutecznej optymalizacji.