fot. kuzniewski.pl

Laptopy Toshiba – oferta dla klientów biznesowych

Japoński koncern elektroniczny Toshiba słynie przede wszystkim z jakości wykonania. Laptopy tej marki powszechnie uchodzą za jedne z najmniej awaryjnych na świecie. Nic więc dziwnego w tym, że chętnie wybierane są przez wymagających użytkowników firmowych. Jakie laptopy Toshiba przygotowała specjalnie dla klientów biznesowych?

Toshiba Portege – małe laptopy do pracy w terenie

Japoński koncern elektroniczny Toshiba słynie przede wszystkim z jakości wykonania

fot. kuzniewski.pl

Linia Toshiba Portege dedykowana jest osobom często pracującym w terenie. Laptopy te wyróżniają się bowiem połączeniem wydajnych komponentów ze smukłymi, lekkimi obudowami. Producent zadbał również o dobre akumulatory, które pozwalają pracować minimum 5 – 6 godzin bez ładowania baterii. Wysoka mobilność sprawia, że laptopy Toshiba Portege są idealne między innymi dla:

  • przedstawicieli handlowych
  • agentów ubezpieczeniowych
  • kierowników sprzedaży
  • szkoleniowców

Przykładem, takiego mobilnego sprzętu idealnego do pracy w terenie, są laptopy Toshiba Portege R830. Ten niewielki notebook posiada ekran o przekątnej 13,3 cala, waży nieco ponad 1,4 kg. Grubość konstrukcji wynosi około 2,6 cm. Całość została zbudowana ze stopów metali (magnez, aluminium), co zapewnia dużą sztywność i wytrzymałość potrzebną w podróży.

Na obudowie znajdziemy pełen zestaw portów – w tym pełnowymiarowe złącze stacji dokującej. Dostępna jest konfiguracja z 2-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,4 GHz.

Toshiba Satellite Pro – standardowe laptopy do biura

Laptopy Toshiba Satellite Pro zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach korporacyjnych poszukujących sprzętu do użytku biurowego. Od notebooków z linii komercyjnych wyróżniają się przede wszystkim matowymi matrycami i podwyższoną funkcjonalnością.

Jednym ze sztandarowych modeli tej serii jest Satellite Pro C50-A – laptop z 15,6-calową matrycą. Konstrukcja waży około 2,3 kg, grubość obudowy ma nieco ponad 3 cm. Całość nie oszałamia na tle ultrabooków, ale świetnie sprawdzi się do stabilnej pracy biurowej. Laptopy Toshiba Satellite Pro C50-A wykorzystują procesory Intel Core i5 z serii M, kartę zintegrowaną lub dedykowaną (w zależności od konfiguracji) oraz szybki dysk SSD.

Toshiba Tecra – laptopy dla wymagających specjalistów

Linia Toshiba Tecra to wysokiej klasy notebooki zaprojektowane z myślą o wymagających specjalistach. Producent wykorzystuje tutaj 2- oraz 4-rdzeniowe procesory niskonapięciowe z serii Intel Core oraz profesjonalne karty nVidia Quadro, szybkie dyski SSD oparte o kostki flash oraz pojemną pamięć operacyjną.

Wszyscy, którzy poszukują dobrego notebooka o stonowanym wyglądzie, mogą zwrócić uwagę na laptopy Toshiba Tecra Z50-A-15P. Model ten wyróżnia się kształtami – przy 15,6 calowej matrycy, konstrukcja waży tylko 1,8 kg i ma grubość 2 cm. Użytkownicy znajdą tutaj 3 porty USB oraz zaawansowane zabezpieczenia danych – czytnik SmartCard i czytnik linii papilarnych. Wydajność zapewnia dwurdzeniowa jednostka Intel Core i5 o częstotliwości taktowania do 2,7 GHz.