fot. wacom.com

Tablet One by Wacom

Tablety graficzne to urządzenia zaawansowane przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Zazwyczaj są używane przez osoby zajmujące się malowaniem cyfrowym lub projektowaniem.

fot. wacom.com

fot. wacom.com

Firma Wacom to renomowany producent sprzętu elektronicznego, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Omawiany tablet One by Wacom robi dobre pierwsze wrażenie – urządzenie jest niewielkie, jego wymiary to 21×14,5 cm. Przed rozpoczęciem korzystania z tabletu, należy zainstalować sterowniki system Windows 8.1, następnie można przejść do pracy. Użytkowanie sprzętu jest bardzo komfortowe, ryskim działa jak myszka, tyle ze jest dużo bardziej precyzyjny, tak więc mamy dużo większe pole do popisu. Piórkiem można obsługiwać wszystkie programy, również przeglądarkę internetową. Wacom daje możliwość spersonalizowania dwóch przycisków rysika.

Urządzenie jest dokładne, wychwytuje każdy szczegół, także w ogólne nie ma sensu porównywać do komputerowej myszy. Tablet One by Wacom dobrze współpracuje z klawiaturą ekranową. Urządzenie robi naprawdę dobre wrażenie, nie mniej jednak ma niewiele funkcji, minusem jest również to, że łączy się z komputerem za pomocą kabla USB. W droższym modelach tego producenta, tablety są bezprzewodowe, co jest dużo bardziej wygodne i praktyczne. Wśród wielu propozycji firmy Wacom, znajdziemy także tablety graficzne ekranowe, które są ciekawym rozwiązanie, tak więc warto wziąć je pod uwagę. To, jaki tablet graficzny wybierzemy w dużej mierze będzie zależeć od naszych potrzeb i preferencji, pamiętajmy jednak, aby wybierać wyłącznie sprzęt od renomowanych producentów.