fot. toshiba.com

Toshiba Portege Z30-B

Toshiba Portege Z30-B jest laptopem bardzo solidnym, już na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie jego elementy zostały dobrze spasowane. Obudowa została wykonana ze stopu magnezu, dzięki temu jednocześnie jest lekka i wytrzymała. Laptop ważny jedynie 1,2 kg, czyli niewiele, co czyni go idealnym kompanem podczas podróży czy spotkań biznesowych. Ekranu ma grubości 4 mm, na uwagę zasługują również solidne zawiasy, które utrzymują ekran w odpowiednim miejscu. Mimo tego, możliwe jest otwarcie laptopa przy pomocy jednej ręki. Korpus wykonany ze stopu magnezowego, sprawia, że komputer jest odporny na zabrudzenia oraz drobne zarysowania. Do podzespołów można dostać się odkręcając 13 śrubek. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie złączy, nie można mieć żadnych zastrzeżeń - trzy porty USB 3.0, LAN, HDMI, D-Sub, czytnik kart inteligentnych, czytnik kart pamięci, gniazdo audio oraz port dokowania znajdują się tam, gdzie powinny.

Toshiba Portege Z30-B jest laptopem bardzo solidnym, już na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie jego elementy zostały dobrze spasowane

fot. toshiba.com

Producent zapewnia, że notebooki Toshiba Portege Z30-B są odporne na zachlapania. Klawiatura tego notebooka jest wyspowa, wygodnie się na niej pracuje. Skok klawiszy jest średnio głęboki, nie ma mowy o tym, aby podczas pisania popełnić błąd. Płytka dotykowa o wymiarach 10 x 5,6 cm jest precyzyjna, ma śliską powierzchnię.

Notebook Portege Z30-B został zaopatrzony w ekran o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jakość obrazu jest dobra, można być też zadowolonym z szerokich kątów widzenia. Wysoką wydajność laptopa zapewnia mocny procesor z rodziny Broadwel – Core i7-5500U. Taka konfiguracja umożliwia pracę nawet z zaawansowanymi aplikacjami. Praca na tym laptopie jest płynna i szybka.

Nie każdy będzie zadowolony z kultury pracy tego komputera, o ile przy niewielkim obciążeniu emituje tylko niski szum na poziomie 31,4 dB, tak w przypadku bardziej intensywnej pracy podzespołów niestety hałas jest dosyć głośny, co może irytować. Portege Z30-B posiada akumulator, który umożliwia pracę bez zasilania przez około 6 godzin, co nie jest złym wynikiem.

Komputer jest wydajny, chociaż nie każdy będzie zadowolony z jego kultury pracy, na pewno warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ daje dużo możliwości, jest mobilny i elegancki.